Sesja roczkowa w plenerze – jak się do niej przygotować?

 

Sesja roczkowa jest piękną pamiątką dla Was, ale przede wszystkim dla Waszej pociechy. Taką sesję można wykonać w studio bądź plenerze. Ja studia nie posiadam, dlatego zapraszam wszystkich miłośników plenerów. Takie sesje są bardziej naturalne, lifestylowe. Jestem też zwolennikiem minimalizmu na zdjęciach, na taką sesję wystarczy na prawdę niewiele. Napis “ROK” lub drewniana jedynka i można stworzyć wiele pięknych ujęć, ponieważ to emocje są najważniejsze na zdjęciu i zawsze dążę do tego, żeby uchwycić te ulotne momenty jak niewymuszony uśmiech czy czułość między Wami i dzieckiem. Ponieważ sesja roczkowa nie musi być wcale tylko dla dziecka, może ona być także przy okazji sesją rodzinną.

Przed samą sesją rozmawiamy o tym, jaki jest motyw przewodni sesji, czy to będzie rodzinny spacer, czy może piknik. Kolejnym etapem jest dobranie stylizacji i pasujące dodatki jak kocyk, koszyk, ulubiona książka, czy miś. Ja zapewniam dodatkowo napis ROK i drewnianą jedynkę. Zobaczcie sami jak nie wiele potrzeba do tego, by stworzyć piękną pamiątkę na lata. Sesja rodzinna z dzieckiem zawsze skupia uwagę na nim i to właśnie te małe pociechy wnoszą wiele radości, energii a przede wszystkim naturalności na sesji. Najważniejsze jest pozytywne nastawienie. To jest czas dla dziecka i dla Was, na bycie razem, zabawę i przytulaski.

Przykładowa sesja roczkowa, była prezentem od Mamy Chrzestnej na pierwsze urodziny Kacperka. Sesję udało nam się wykonać mimo przekładania kilku terminów, przez pogodę. Było gwarnie, wesoło i naturalnie tak jak lubię!”